Сонячна електростанція в кредит: мабуть, найкращий час для такого рішення

На ринку відзначається стрімке зростання кредитування для сонячних електростанцій, у Києві майже щоденно фіксують видачу нової позики на будівництво СЕС різної потужності, як промислових, так і домашніх

Зараз на банківському ринку можна відзначити новий сплеск активності кредитування для сонячних електростанцій. Київ пам’ятає попередній, пов’язаний із масовим будівництвом сонячних електростанцій під “зелений тариф”. Але тепер інші причини — після стрімкого зростання тарифів на електроенергію для комерційних споживачів і неясними перспективами енергоринку в майбутньому, виробники почали масово переходити на власну генерацію. Монтаж сонячної електростанції дозволяє щонайменше на 30 років зафіксувати на рівні 0,7-0,8 грн (за нинішнього курсу долара) вартість 1 кіловат/години електроенергії власного виробництва. А це відкриває широкі можливості для підприємства, при цьому нестача коштів для будівництва СЕС може бути легко вирішена коштом отримання кредиту.

Сонячна електростанція: Київ (тобто влада) стимулює охочих

Окрім високих тарифів на електроенергію, зростання популярності сонячних електростанцій зумовлене доступністю кредитування на їх будівництво. Закупівля обладнання для сонячних електростанцій відбувається як інвестиційний проєкт, спрямований на розвиток виробництва. Отже, він підпадає під дію державної програми 5-7-9, яка дозволяє отримати кредит за дуже низькою ставкою. Яку додатково можна зменшити ще, якщо відкрити нові робочі місця.

Втім, необхідно вказати й інші причини, які сприяють зростанню популярності кредитів на СЕС:

  • Можливість отримання кредиту на суму до 5 млн гривень, що за нинішнім курсом долара дозволяє побудувати сонячну електростанцію потужністю до 250 кВт.
  • Простота та швидкість оформлення кредиту — найбільші українські компанії-інсталятори, які чудово розуміють сучасне фінансове становище у промисловості, вже уклали договори про співпрацю з найбільшими банками України. В результаті замовник отримує не просто проєкт та суму, яка необхідна на його реалізацію, а й пропозицію від кількох банків, які готові надати кредит на потрібну суму. Весь процес підписання кредитного договору може тривати від кількох днів до двох-трьох тижнів.
  • Як заставу банк готовий прийняти обладнання, яке буде закуплено для сонячної електростанції.
  • Можливість отримання кредиту навіть без сплачування першого внеску, який може становити до 30% суми кредиту.

Термін кредитування становить 60 місяців, але практично повернення коштів відбувається значно швидше. Наприклад, мережева сонячна електростанція потужністю 130 кВт у кредит обійдеться підприємству 2,3 млн гривень, а щомісячний платіж складе майже 44 тис. гривень. При цьому за рік встановлення сонячної електростанції в кредит https://rayton.com.ua/calculator/ дозволить заощадити шляхом використання електрики власної генерації до 810 тис. гривень (на місяць — у середньому до 67 тис. гривень). Це дозволить повністю виплатити кредит протягом 3,3 років. А всього за 30 років експлуатації (термін служби сучасних сонячних панелей) підприємство отримає прибуток у розмірі 27,7 млн гривень.