Як провести бухгалтерський аудит та основні правила

Під час проведення бухгалтерського аудиту перевіряється фінансова звітність підприємства. Через війну складається аудиторський висновок, описує, наскільки достовірна і прозора звітність у цій організації.

Щоб замовити аудит на https://audit-invest.com.ua/ua/, слід звернутися до спеціалізованої організації, яка надає подібні послуги. Аудиторська фірма Аудит-Інвест надає послуги аудиторської перевірки на вигідних для клієнта умовах.

Особливості

Бухгалтерський аудит може бути обов’язковим, який проводиться за ініціативою контролюючих органів, так і ініціативним, який замовляють самі представники компанії.

Як правило, до послуги ініціативного аудиту вдаються в таких ситуаціях:

  1. Наближається податкова перевірка. Виявивши вразливі місця, можна вчасно усунути всі недоліки та уникнути великих штрафів.
  2. Змінюється керівник організації чи головний бухгалтер.
  3. Є підозри, що бухгалтерський облік ведеться неправильно через низьку компетенцію співробітників чи навмисно.
  4. Слід оцінити, наскільки ефективно використовуються ресурси підприємства.

Бухгалтерський аудит дозволяє вирішити такі завдання:

  1. Вдається виявити всі недоліки у фінансовій звітності.
  2. Оцінюється, наскільки грамотно організовано бухоблік на даному підприємстві. Визначається рівень професіоналізму співробітників бухгалтерії цієї компанії.
  3. Розробляється перелік заходів щодо покращення якості бухобліку на підприємстві.
  4. Вдається виявити найперспективніші напрями діяльності.
  5. Визначаються резерви, які можна використовуватиме подальшого розвитку підприємства.

Види

Аудит буває як зовнішнім, і внутрішнім. Зовнішній аудит передбачає проведення перевірки із залученням незалежних фахівців. Для цього звертаються до спеціалізованих аудиторських компаній. Внутрішній аудит проводиться співробітниками організації. Але при проведенні такого аудиту вкрай складно реалізувати принцип незалежності такої перевірки, тому результати внутрішнього аудиту можуть здатися зацікавленим особам непереконливими. Інвестори, потенційні партнери, кредитори, страховики довіряють лише результатам зовнішньої перевірки. Внутрішній аудит проводиться тільки в тих поодиноких випадках, коли результатами перевірки користуватимуться власники та керівники цієї компанії.